inglise

Insulin allows the glucose from a person’s food to access the cells in their body to supply energy. Insulin resistance is usually a result of the following cycle: A person has genes or an environment that make it more likely that they are unable to make enough insulin to cover how much glucose they eat. The body tries to make extra insulin to process the excess blood glucose. The pancreas cannot keep up with the increased demands, and the excess blood sugar starts to circulate in the blood, causing damage. Over time, insulin becomes less effective at introducing glucose to cells, and blood sugar levels continue to rise. In the case of type 2 diabetes, insulin resistance takes place gradually. This is why doctors often recommend making lifestyle changes in an attempt to slow or reverse this cycle.

eesti

Insuliin võimaldab inimese toidust pärineval glükoosil pääseda juurde oma keha rakkudesse energiaga varustamiseks. Insuliiniresistentsus on tavaliselt järgmise tsükli tulemus: Inimesel on geenid või keskkond, mille tõttu on tõenäolisem, et ta ei suuda toota piisavalt insuliini, et katta, kui palju glükoosi ta sööb. Keha üritab liigse veresuhkru töötlemiseks teha täiendavat insuliini. Pankreas ei suuda suurenenud nõudmistega sammu pidada ja liigne veresuhkur hakkab veres ringlema, põhjustades kahjustusi. Aja jooksul muutub insuliin glükoosi rakkudesse viimisel vähem efektiivseks ja veresuhkru tase jätkab tõusu. II tüüpi diabeedi korral toimub insuliiniresistentsus järk-järgult. Sellepärast soovitavad arstid sageli muuta elustiili, püüdes seda tsüklit aeglustada või tagasi pöörata.

Kasutustingimused

Järgige kindlasti tõlgitavate tekstide kirjalikke reegleid ja keeli. Üks olulisemaid asju, mida kasutajad Tolge.ee tõlkesüsteemi kasutamisel peaksid meeles pidama, on see, et tõlkimisel kasutatud sõnu ja tekste hoitakse andmebaasis ja jagatakse saidi sisus teistele kasutajatele. Seetõttu palume teil tõlkeprotsessi ajal sellest probleemist teadlik olla. Kui te ei soovi, et teie tõlked saidi sisus avaldataks, võtke ühendust: → "Kontakt" e-posti teel. Kui vastavad tekstid on saidi sisust eemaldatud.


Privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte teenusepakkujad, sealhulgas Google, kasutavad küpsiseid reklaamide esitamiseks, mis põhinevad kasutaja eelmistel külastustel teie veebisaidil või muudel veebisaitidel. Google'i reklaamiküpsiste kasutamine võimaldab tal ja tema partneritel teie kasutajatele reklaame esitada vastavalt teie saitide ja / või muude Interneti-saitide külastusele. Kasutajad saavad isikupärastatud reklaamidest loobuda, külastades jaotist Reklaamiseaded. (Teise võimalusena saate suunata kasutajad loobuma kolmandast isikust müüja küpsiste kasutamisest isikupärastatud reklaamide jaoks, külastades veebisaiti www.aboutads.info.)